Kamperen als een cowboy! Een camping naast een pretpark klinkt misschien als een praktische overnachtingsplek voor één nacht. Maar Silver Lake City bij Europa-Park is veel meer dan dat. In de meivakantie reden wij naar het plaatsje Rust in Zuid-Duitsland en tijdens ons bezoek merkten we al snel dat hier iets bijzonders wordt gebouwd. Geen simpele parkeerplaats met wat staanplaatsen, maar een compleet entertainmentdorp in westernstijl waar kamperen, sfeer en beleving samenkomen.
We zijn nu een aantal keren in Europa-Park geweest, maar slapen naast de achtbaan blijft iets bijzonders. Overdag loop je tussen de spectaculaire attracties of dobber je in waterwereld Rulantica, en ’s avonds zit je met een drankje tussen houten westerngebouwen, sfeerverlichting en kampvuursfeer. Silver Lake City is ideaal voor gezinnen die een korte kampeervakantie willen combineren met attractieparken, maar ook heel leuk als tussenstop richting Italië, Frankrijk of Zwitserland. Dankzij de ligging vlak bij de A5 in Zuid-Duitsland rij je er praktisch langs onderweg naar Zuid-Europa. Intensieve dagen, maar meer dan de moeite waard wat ons betreft!
Kamperen als een cowboy
Silver Lake City heette voorheen Europa-Park Camp Resort, maar wordt momenteel volledig vernieuwd en uitgebreid tot een groot themadorp in westernstijl. Er worden miljoenen geïnvesteerd in deze bestemming en dat merk je overal. Overigens is het véél meer dan een camping: er komt een luxe resort, restaurants, bars en entertainment. Een bestemming die altijd toegankelijk is om ná je dag in de parken een leuke avond te beleven.
Vanaf het moment dat je aankomt, stap je eigenlijk een decor binnen. De houten gevels, de mainstreet, de restaurants, de sfeerverlichting en zelfs de sanitairgebouwen zijn volledig in thema uitgevoerd. Oók je campingafwasje doe je hier in stijl. Er wordt hier duidelijk enorm geïnvesteerd in beleving en kwaliteit.
Overnachten op de Europa-Park camping
Silver Lake City bestaat uit meerdere verblijfsvormen. Daardoor is het geschikt voor bijna iedere kampeerder of vakantieganger.
Je vindt hier:
- Europa-Park Caravaning voor caravans, campers en vouwwagens
- Europa-Park Camping voor tentkampeerders
- Tipi Town met onder andere tipitenten, huifkarren, blokhutten en Western Houses
- De nieuwe Riverside Western Lodge, die vanaf juni 2026 opent
In het caravanninggedeelte zijn verschillende soorten staanplaatsen beschikbaar in drie formaten: 7, 9 en 11 meter. Daardoor kun je hier terecht met zowel een compacte buscamper, een grotere caravancombinatie óf hele grote luxe campers.
Onze tip: Boek met een caravan of camper (indien mogelijk en passend bij jouw kampeermiddel) een plek op het gedeelte tussen de parkeergarage en de golfbaan. Dat is wat sfeervoller ingericht én je hebt een stukje gras bij je plek, wat het verblijf meteen een stuk gezelliger maakt. In de video zie je daar meer over. Overigens zijn bij alle plaatsen de benodigde voorzieningen aanwezig. Denk aan elektra, waterpunten, gratis wifi, grijswaterafvoer en een centraal loosstation voor vuil water.
Wat ik persoonlijk erg leuk vond: ook ná sluitingstijd van het park blijf je helemaal in die vakantiesfeer zitten. Je loopt ’s avonds nog even door de hoofdstraat, haalt een drankje bij de bar of wandelt rustig terug naar je caravan terwijl je op de achtergrond de achtbanen ziet. Dat maakt Silver Lake City echt anders dan veel andere overnachtingsplekken bij attractieparken. De kampeerplaatsen liggen niet direct naast de hoofdstraat, ik denk dat geluidsoverlast daarom beperkt blijft. Toch is Silver Lake City geen bestemming waar je komt voor rust, ruimte en stilte, reuring zal er altijd wel zijn.
Word lid van de I Love Kamperen Club.
Alles ligt op loopafstand
Wat wij erg fijn vonden, is dat je de auto eigenlijk niet meer nodig hebt zodra je aangekomen bent. Vanaf Silver Lake City wandel je in ongeveer vijf minuten naar de hoofdingang van Europa-Park. Zeker met kinderen is dat ideaal. Geen gedoe met parkeren of pendelbussen, maar gewoon relaxed heen en weer lopen tussen camping en park. Even het park uit voor een slaapje tussen de middag of lunchen, dat kan gemakkelijk.
Ook binnen Silver Lake City zelf ligt alles dichtbij elkaar. Er zijn restaurants, bars, een minigolfbaan en meerdere plekken waar je even kunt zitten of iets kunt eten. In de ochtend kun je verse broodjes en kleine boodschappen halen. Dat vonden wij echt een fijne toevoeging. Ook is het leuk om een keer het uitgebreide ontbijtbuffet te boeken. Dat was verrassend uitgebreid en een hele ontspannen start van de dag voordat we richting het park gingen.
Vanaf zomer 2026 komen daar nog extra voorzieningen bij, zoals een eigen brouwerij met lokaal gebrouwen bier en de nieuwe YULLBE VR-beleving.
Slapen naast achtbanen, wakker worden in westernsfeer en binnen vijf minuten in Europa-Park staan… intensieve dagen maar wél uniek!
Karin
Europa-Park: veel meer dan alleen achtbanen
Europa-Park ligt in het Zwarte Woud en is niet alleen het grootste attractiepark van Duitsland, maar ook één van de populairste parken van Europa. Het park is zelfs al meerdere keren uitgeroepen tot beste attractiepark ter wereld.
Wat Europa-Park bijzonder maakt, is dat het park is opgebouwd uit verschillende Europese landen die tot in detail zijn nagebouwd. Je wandelt letterlijk van Italië naar Scandinavië of van Frankrijk naar Griekenland. Er zijn meer dan 100 attracties en shows. Achtbaanliefhebbers kunnen hun hart ophalen met maar liefst 14 achtbanen (tip van mijn gezin: sla Voltron niet over en probeer in de ochtend gelijk een gratis VirtualLine ticket te halen), maar ook als je wat rustiger wilt genieten is er ontzettend veel te doen. Overal zijn shows, restaurants en mooi aangeklede themagebieden.
Europa-Park is te doen in 1 dag, maar als je de tijd hebt, maak er dan twee of zelfs drie dagen van. Dan kun je op ontspannen wijze alles bekijken.
Combineer je verblijf met Rulantica
Tijdens ons verblijf zijn wij in de avond naar waterwereld Rulantica gegaan. Dat was echt een aanrader.
Rulantica is een enorm waterpark met meer dan 50 glijbanen en waterattracties. Vooral ’s avonds hangt er een hele leuke sfeer. Wij zijn gebleven tot sluitingstijd om 22.00 uur. Terwijl de kinderen nóg een keer de ‘Isbrekker’ of ‘Vinter Rytt’ deden, zaten wij te bubbelen in het buitenbad met een drankje erbij. Een dj stond lekker te draaien en de zon ging onder: het voelde als een goede avond op Ibiza 🙂
Een handige tip: kijk goed naar de combitickets of avondtickets voor Europa-Park en Rulantica. Daarmee ben je vaak voordeliger uit.
Ideale tussenstop richting Zuid-Europa
Wat Silver Lake City extra interessant maakt voor kampeerders, is de ligging. Het ligt vlak bij de A5 in Zuid-Duitsland, richting de Zwitserse en Franse grens. Daardoor is het een perfecte tussenstop richting bijvoorbeeld Italië, Oostenrijk of Zwitserland. In plaats van één lange reisdag maak je van je tussenstop meteen een mini-vakantie.
Wij hebben ons bezoek eerder bijvoorbeeld gecombineerd met een vakantie in het Zwarte Woud. Na een verblijf in Europa-Park verbleven wij dan bij Campingpark Gügel, dat ligt ongeveer 45 minuten verder naar het zuiden. Vanaf de camping bezochten we bijvoorbeeld Colmar, rijden door de Elzas en reden we delen van de Schwarzwaldhochstrasse.
Silver Lake City wordt in delen afgebouwd, maar is nu wel al populair. Zeker in vakanties en rondom feestdagen loopt het snel vol. Wil je verzekerd zijn van een mooie plek? Dan raad ik echt aan om vooraf te reserveren.
Stel je vraag!
Heb je vragen over Europa-Park, het kamperen op Silver Lake City of iets anders? Stel ze in de community, we helpen je heel graag verder met onze ervaring na meerdere bezoeken!
*Over ons bezoek: Wij zijn door Europa-Park uitgenodigd om Silver Lake City te bezoeken. Je krijgt zoals altijd onze eerlijke mening.
Word lid van de I Love Kamperen Club.